Atila Motel » Küçükkuyu

Küçükkuyu 

Çanakkale'nin şirin turizm merkezi Küçükkuyu, Antik Yunan mitolojisinin ve doğal güzelliklerin iç içe geçtiği bir tatil beldesi. Edremit Körfezi'nin girişinde, Ege Denizi'nin kıyısında yer alan Küçükkuyu'da yerleşim alanları ve konaklama imkanları sahil kısmından başlayarak Kazdağları'na kadar çıkıyor. 

Berrak ve oldukça temiz bir denizi olan Küçükkuyu'nun havası da dünyanın en temiz havalarından. Bol oksijenli Kazdağları'nın havasıyla çevrili Küçükkuyu, bu sebepten dolayı sağlık turizminin de önemli merkezlerinden biri aynı zamanda. 

Küçükkuyu'nun merkezinde ilk dikkat çeken noktalardan biri şirin limanı. Kafe, restoran ve balıkçı tekneleriyle kaplı liman, beldenin kalbi niteliğinde. Limandaki kafelerde deniz manzarasıa karşı dinlenebileceğiniz gibi Küçükkuyu restoranlarında korfez balıklarının tadına da bakabilirsiniz.Limanın çevresi ise deniz, kum, güneş keyfi için birçok uygun alan barındırıyor. Çoğunluğu halka açık olan Küçükkuyu plajları arasında beach club ve beach otel olarak hizmet veren tesislerin özel plajları da mevcut. Küçükkuyu'da deniz kenarında yer alan Atila Motel ise plajı, iskelesi ve açık yüzme havuzuyla fark yaratmayı başaran bir tesis. 

Kazdağları'nın kıyılarındaki Küçükkuyu ziyaret edildiğinde kesinlikle etrafındaki eşsiz doğa da keşfedilmeli. Çam ormanları ve şelalelerle kaplı Kazdağları'ndaki en önemli doğal güzellikler; Şahinderesi Kanyonu, Sarıkız Tepesi, Hasanboğuldu ve Sütuven Şelaleleri. 

Küçükkuyu'nun yakınlarında ziyaret edilebilecek tarihi köyler de mevcut. Bu köyler arasında en çok ilgi çekenleri; geleneksel taş evleri ve taş yollarıyla bilinen Adatepe ve Yeşilyurt Köyleri. Küçükkuyu'ya oldukça yakın bir mesafede bulunan Küçükçetmi ise şifalı kaplıcalara ev sahipliği yapıyor. 

Küçükkuyu'nun geçim kaynaklarından biri olan için zeytin ve zeytinyağıyla ilgili üretim çeşitlerinden, süreçlerine kadar bütün detayları bulabileceğiniz Adatepe Zeytinyağı Müzesi de gezilebilir.

Antik Yunan döneminde de önemli bir yerleşim yeri olan Küçükkuyu çevresinde görülebilecek tarihi alanlar ise; Zeus Altarı ve Assos Antik Kenti.